Zdroj: https://www.ms-pisek.cz/aktuality/seceni-travnatych-ploch-26.4.9.5.2020  •  Vydáno: 29.4.2021 6:59  •  Autor: Tomáš Gareis

Sečení travnatých ploch - 26.4. - 9.5.2020

Sečení travnatých ploch - 26.4. - 9.5.2020Městské služby Písek s.r.o. sečou a odklízejí trávu ve městě...

Díky chladnému počasí odstartovalo sečení travnatých ploch oproti minulým letům se 14 denním zpožděním. V těchto dnech už ale  růst trávy nabírá na obrátkách a tak vyrazilo do terénu několik sekaček i pracovníci s křovinořezy. První seč travnatých ploch v Písku proběhne celoplošně, aby se srovnal zatím nerovnoměrný růst trávy a vytlačily se invazivní druhy plevelů. Při druhé seči pak opět vytvoříme na vybraných plochách mozajky, kde necháme trávu růst a kvést. Předpověď počasí na letní měsíce sice slibuje větší vlhkost, více deště a nižší teploty, než jsme v posledních letech zvyklí, i tak bude sekací ústrojí mechanozace pečující o trávníky nastaveno na vyšší pokos trávy, aby nedocházelo k nižšímu posekání než je potřeba. Průběh sečení travnatých ploch bude koordinován s ohledem na aktuální stav trávníků v jednotlivých lokalitách a samozřejmě také s ohledem na aktuální klimatické podmínky.    

V minulém týdnu jsme již posekali a ještě posečeme trávníky v části historického centra a v tomto týdnu v ulicích Nádražní, Ševčíkova, Čechova, Jeronýmova, Lázeňská, Prokopova a na nábřeží 1.máje. Dále také v parku na Mírovém náměstí, Za Pazdenou a v ulici Sedláčkova, Zeyerova, Čapkova, Sovova, Heritesova, Presslova.

V týdnu od 3.5.2021 budeme pokračovat na sídlišti Jih a Za Kapličkou, v ulicích Janotova, Pažoutova, Komenského a na kruhových křižovatkách v ulicích Budějovická, Táborská a Zborovská. Posečeny budou také památníky Na Štychu a u Zemského Hřebčince.