Nabídka služeb
Veřejné bruslení
Jednotné vstupné 25,-Kč/ osobu včetně doprovodu bez bruslí.
NE25.3.201815:00
Plán využití ledové plochy
Veřejné bruslení pro seniory
Vstupné zdarma
Plavecký stadion
Kategorie: Aktuality

Obnovená zeleň na sídlištích Portyč a Jih

Obnovená zeleň na sídlištích Portyč a JihNové zeleni se po revitalizacích sídlišť zatím daří...

V minulých letech proběhlo několik etap revitalizací sídlišť Portyč a Jih. Zřejmě největší obnovu v rámci těchto investičních akcí zaznamenala právě zelěň na obou sídlištích. Bylo vysazeno více než 200 nových stromů , přes 5000 keřů a na plochách několika hektarů byly založeny nové trávníky. Pracovníci veřejné zeleně Městských služeb Písek v měsíci březnu doplnili výsadby novými sazenicemi keřů, které nahradily ty vymrzlé a poničené,  ke stromům a do keřových skupin doplnili mulč, provedli řezy stromů i keřů a připravili tak zeleň na jaro. Právě díky těmto zahradnickým úkonům, pravidelnému kosení trávy i údržbě v předchozích letech se zatím nové zeleni na těchto sídlištích daří. Patrné je to právě v těchto dnech, kdy postupně všechny stromy nakvétají, tráva se zelená a keřové výsadby  se zaplňují, čímž vytvářejí živé ploty a souvislé  skupiny lemující chodníky a dětská hřiště. 

print Formát pro tisk