Kvalitní služby městu i občanům
Kategorie: Aktuality, Městská zeleň

Zahradníci Městských služeb Písek připravují květinové záhony

Zahradníci Městských služeb Písek připravují květinové záhonySezóna pro zahradníky není jen období vegetace. Právě s přípravami na toto období začínají s téměř ročním předstihem. Výjimkou nejsou ani ti písečtí. Ve spolupráci s odborem životního prostředí a koordinátorem městské zeleně plánují výsadby v jednotlivých lokalitách.

Již na podzim loňského roku naplánovali jak skladbu výsadeb do stávajících květinových záhonů, tak také několik žhavých novinek pro letošní sezónu.

Úplnou novinkou je na podzim realizovaná strojová výsadba směsi narcisů v travnaté ploše ve Svatotrojické ulici. 

V měsíci dubnu zahradníci strojově vysadí 100 m2 nových liliových luk v ulici Hradišťská a obnoví liliové louky z předchozích let v blízkosti kostela Narození Panny Marie i pod městskými hradbami. Tentokrát se bude jednat o směs lilií Dynamic Summer s dosevem letniček směsi Soprano.

Již na podzim vysadili na píseckém Velkém náměstí směs tulipánů s modřenci s názvem Magnificient duo, kterou v jarních měsících prosadili lemem bílých drobnokvětých macešek. V Palackého sadech před zimou vysázeli cibuloviny směsi Darling Display rovněž s lemem bílých drobnokvětých macešek. Tulipány, které zdobily centrum a park v loňském roce, můžete letos obdivovat v záhonech v Nádražní ulici a u úřadu práce.

Počátkem léta se opět po městě objeví květinové pyramidy, kdy ty menší budou osázeny rostlinami spíše ozdobnými listem, oproti těm velkým před budovou radnice, ve kterých budou dominovat surfinie v bílém a tmavě červeném provedení, stejně tak, jako v květinových závěsech na stožárech veřejného osvětlení. 

Zhruba v polovině měsíce května dojde ke kompletní obměně květinových záhonů, kdy jarní květiny vystřídají letničky. V záhonech pak budou převažovat tóny fialové, červené, které bude doplňovat bílá. Velké náměstí pak bude zářit barvami jako je žlutá, červená s akcentem bílého lemu surfinií. Letničky pak budou zdobit píseckou zeleň až do pozdních podzimních měsíců.

Jako součást květinové výzdoby ve městě nelze opomenout trvalkové záhony, které jsou velmi atraktivní svou různorodou proměnou v jednotlivých obdobích vegetační sezóny.

Většinu sadbového materiálu i okrasných dřevin vysazovaných na městské zeleni vypěstují zahradnice v zásobní zahradě Městských služeb Písek.

print Formát pro tisk