Kvalitní služby městu i občanům
Kategorie: Aktuality

Vánoční strom již stojí na píseckém náměstí

Vánoční strom již stojí na píseckém náměstíPracovníci městských služeb zajistli vánoční strom pro město Písek...

Stříbrný smrk ze své zahrady letos věnovala městu rodina Hubkova z ulice Raisova. Jedenáct metrů vysoký jehličnan v roce 1986 zasadil otec paní Hubkové v domění, že sází zakrslý stromek. Po 36 letech se rozhodl strom darovat městu a využít ještě jeho potenciál, zdobit po celou dobu adventu písecké náměstí. Pracovníci veřejné zeleně tak mohli strom odkácet a s pomocí jeřábu pana Neubauera, vozidla pro přepravu klád firmy Prácheňská Wood s.r.o. a asistence Městské policie převézt a usadit na Velkém náměstí v Písku. Stromů všeobecně ubývá a tak je vždy dobré, že strom, který již na svém stanovišti dělá svým majitelům potíže a ohrožuje jejich majetek a zdraví, se může po jeho odstranění ještě využít pro radost všem.  

print Formát pro tisk