Kvalitní služby městu i občanům
Kategorie: Aktuality

Téměř jarní lednové počasí přeje městským zahradníkům

Téměř jarní lednové počasí přeje městským zahradníkůmPříroda z aktuálního počasí zřejmě úplně nejásá, pracovníci správy veřejné zeleně však ano...

V posledních čtrnácti dnech, kdy se teploty pohybují spíše v březnových hodnotách, mohou zahradníci vykonávat práce, jejichž provádění by normálně v tento datum nebylo možné. A tak se ihned v úvodu nového roku mohli v městských parcích pustit do doklizení zbytků listí a drobných větviček z podzimu. Do dnešního dne byly zcela přehrabány a vyčištěny parky Palackého sady, Sv.Trojice, Husovo náměstí, Mírové náměstí, Na Sadech a celý městský ostrov. Další pracovníci veřejné zeleně se pustili do čištění dlážděných ostrůvků na přechodech pro chodce, které jsou součástí příjezdových komunikací ke kruhovým křižovatkám ve městě. Spáry dlažeb zbavili nevzhledného mechu, který tím, že kolem sebe udržuje kyselé prostředí, poškozuje především zámkové dlažby. Dále také probíhá čištění rygolnic kolem komunikací ve správě městských služeb. Zima ještě určitě neřekla poslední slovo a tak se po jejím opětovném nástupu zahradníci vrhnou na stříhání stromů v uličních stromořadích i na bezpečnostní a zdravotní přořezávky vzrostlých stromů.  

print Formát pro tisk