Kvalitní služby městu i občanům
Kategorie: Aktuality

Sečení travnatých ploch a sběr a úklid listí

Sečení travnatých ploch a sběr a úklid listí Městské služby Písek s.r.o. sečou trávu a odklízejí listí ve městě...

V týdnu končícím první polovinu října dokončíme poslední seč trávy této sezóny a postupně přejdeme na sběr a úklid listí ve městě. Tomu se již budeme naplno věnovat v městských parcích i v historických částech města a poté odklidíme listí i ze sídlištních ploch. Letošní seč trávy proběhla v podobném režimu jako v loňském roce. Opět byly na vybraných plochách vytvářeny mozajky a intenzita sečení byla nastavena dle aktuálních klimatických podmínek i momentálnímu stavu travnatých ploch v jednotlivých lokalitách.  Veškerá nasečená hmota byla odvezena na městskou kompostárnu , kde z ní v průběhu tlecího prcesu vzniká velmi kvalitní kompost. Ten je pak využíván zpět do města v rámci výsadeb květin, trvalek, keřů a stromů. 

print Formát pro tisk