Nabídka služeb
Veřejné bruslení
Jednotné vstupné 25,-Kč/ osobu včetně doprovodu bez bruslí. Veřejné bruslení trvá 90 minut.

Plán využití ledové plochy
Veřejné bruslení pro seniory
Vstupné zdarma
Plavecký stadion
Kategorie: Aktuality

Sečení travnatých ploch - 5.8. - 31.8.2019

Sečení travnatých ploch - 5.8. - 31.8.2019Městské služby Písek s.r.o. sečou a odklízejí trávu ve městě...

Klimatické podmínky se výrazně zlepšily, tráva se opět začíná zelenat a tak na travnaté plochy opět vyjedou sekačky. Nevyjedou z důvodu sečení zelenající se trávy, ale jejich úkolem bude především odstranit suché části trav a plevely břed jejich vysemeněním. Díky parným a suchým dnům se nepodařilo přežít ani trávě, kterou jsme v rámci vytváření mozajek v travnatých plochách nechávali růst a kvést. Dnes jsou také tyto plochy téměř zcela zaschlé a  nevypadají dobře. Proto chceme tyto porosty odstranit, aby cesta k regeneraci travantých ploch byla pro trávníky co nejznažší. Proto v měsíci srpnu dojde k přesečení ploch a sběru zaschlé trávy na sídlištích Hradiště, Jih, Logry,na Jiráskově nábřeží i Smetanově náměstí, v ulicích Na Spravedlnosti, Jeronýmova, Denisova, Zeyerova, Čapkova, Preslova, Heritesova, Kaštanová alej, Hůrka, V Oudolí, V Lukách, Okružní, Spojovací, Hradišťská, Švantlova, Pivovarská, Sadová, Lipová alej, Pakšovka, Baarova, Klostermannova, Nádražní, Otakara Jeremiáše, Jaromíra Malého, Václava Kršky, Máchova, v parcích Mírové náměstí a částečně i v Palackého sadech, na nábřeží 1.máje i mezi Novým a Kamenným mostem, pod Sladovnou, na Bakalářích, na Velkém i Alšově náměstí. Bude i nadále prováděn střih trávy s nastavením výšky na cca 8cm a plochy, kde je tráva zcela spálená a nevyskytují se v nich žádné plevely, nebudou sečeny vůbec. V případě nástupu dalších veder a suchých dnů, bude sečení travnatých ploch opět dočasně přerušeno.

print Formát pro tisk