Nabídka služeb
Veřejné bruslení
Jednotné vstupné 25,-Kč/ osobu včetně doprovodu bez bruslí.
NE1.3.202013:30
Veřejné bruslení trvá 90 minut.

Plán využití ledové plochy
Veřejné bruslení pro seniory
Vstupné zdarma
SO29.2.202007:50
Plavecký stadion
Kategorie: Aktuality

Sečení travnatých ploch 1.7. - 7.7.2019

Sečení travnatých ploch 1.7. - 7.7.2019Městské služby Písek s.r.o. sečou a odklízejí trávu ve městě...

Po dohodě s odborem životního prostředí města Písku a to z důvodu přetrvávajících horkých a suchých dnů i přepovědi počasí na další týdny jsme se rozhodli, dočasně přerušit sečení travnatých ploch parkové a sídlištní zeleně. Na ostatních plochách veřejné zeleně budou sečeny pouze vybrané plochy především v zastíněných místech a s vyšším travním porostem. I nadále budou sečena dětská hřiště. Posečen bude jak městský ostrov, tak i Vojenský hřbitov na Čížovské ulici. Po dohodě s Povodím Vltavy budou posečeny břehové porosty řeky Otavy v úseku od  Václavského jezu po lávku přes městský ostrov a to po obou stranách. Také se budeme věnovat cyklostezkám a to především v jejich lesních úsecích, kam nelze zajet s technikou. Tato místa budou vysečena křovinořezy. Rozhodnutím o dočasném přerušení sečení trávy v parcích a sídlištích i vytvářením mozaiek v travnatých plochách chceme uspokojit obě skupiny občanů. Jak ty, co chtějí, abychom nesekali prakticky vůbec, tak i občany, kteří vyžadují intenzivní sečení travnatých ploch, které jsme do této doby prováděli. O tom jak dlouho bude seč přerušena rozhodne především počasí v následujících dnech.   

print Formát pro tisk