Kvalitní služby městu i občanům
Kategorie: Aktuality, Veřejné osvětlení

Rekonstrukce veřejného osvětlení a světelné signalizace v roce 2020

Rekonstrukce veřejného osvětlení a světelné signalizace v roce 2020V uplynulém roce proběhla další část obnovy veřejného osvětlení a světelné signalizace ve městě.

Byla dokončena rekonstrukce veřejného osvětlení na části obchvatu města na silnici  I/20 v úseku od křížení s Nádražní ulicí po přemostění přes smrkovickou silnici. V ulicích Na Rozhledně, Na Ryšavce, Pod Školkou a V Lukách proběhla rekonstrukce ve spolupráci s firmou E.ON, kdy tato firma prováděla pokládku svých kabelů VN a NN. Této spolupráce bylo využito i v Sadové ulici. V části ulice Podskalí si oprava kanalizace vyžádala odstranění stožárů s lucernami, po dokončení prací na kanalizaci došlo k montáži nových historických stožárů a luceren včetně položení nového  kabelu. Současně s rekonstrukcí povrchu v Neklanově ulici bylo postaveno nové veřejné osvětlení. Další akcí byla výměna dosluhujícího řadiče světelné signalizace na křižovatce Nádražní – Zeyerova.  Při této akci došlo k náhradě žárovkových návěstidel novými návěstidly s LED diodami.

V roce 2020 bylo při rekonstrukcích veřejného osvětlení postaveno 95 ks stožárů se svítidly    a položeno 3,43 km kabelů. Ve všech případech byla použita LED svítidla s regulací výkonu. Instalací svítidel s LED světelnými zdroji s možností regulace výkonu dochází ke snížení spotřeby elektrické energie a tím ke snižování provozních nákladů.        

print Formát pro tisk