Nabídka služeb
Veřejné bruslení
Jednotné vstupné 25,-Kč/ osobu včetně doprovodu bez bruslí.
NE25.3.201815:00
Plán využití ledové plochy
Veřejné bruslení pro seniory
Vstupné zdarma
Plavecký stadion
Kategorie: Aktuality

Prořezávky vzrostlých stromů ve městě

Prořezávky vzrostlých stromů ve městěBezpečnostní a zdravotní řezy stromů...

V minulých dnech si mohli občané a návštěvníci města všimnout horolezců, arboristů, kteří v korunách předem vybraných vzrostlých stromů prováděli bezpečnostní a zdravotní řezy. Podařilo se jim zredukovat koruny a odstranit z nich suché, hnilobou napadené a zalomené větve. Prořezávky byly provedeny na vzrostlých topolech rostoucích kolem řeky na nábřeží 1.máje, na topolech v lokalitě bývalého přírodního divadla na Jiráskově nábřeží a na aleji lip v Šobrově ulici. Tam také zůstaly neošetřeny 3 lípy, které byly díky velmi špatnému zdravotnímu stavu odborníky označeny za nebezpečné a zdravotní řez by jim již nemohl pomoci. Budou tak v nejbližších dnech pokáceny. Veškerý úklid, odvoz a celkovou likvidaci dřevního odpadu zajistily Městské služby Písek. Dřevní hmota byla na městské kompostárně zdrcena a štěpky byly přimíchány do založených kompostů. V prořezávkách vzrostlých stromů se bude opět pokračovat v podzimních a zimních měsících letošního roku.

print Formát pro tisk