Kvalitní služby městu i občanům
Kategorie: Aktuality

PŘÍJEZD K LESNÍMU HŘBITOVU JIŽ ZDOBÍ NOVÉ STROMOŘADÍ

PŘÍJEZD K LESNÍMU HŘBITOVU JIŽ ZDOBÍ NOVÉ STROMOŘADÍPokácené nemocné břízy již nahradily stromy Habru obecného...

 

V zimním období letošního roku odstranili pracovníci správy Lesního hřbitova v Písku staré a nemocné břízy rostoucí v blízkosti příjezdové komunikace. V dubnu pak vysadili 50 ks Habrů obecných ( Carpinus bettulus ). Zvolen byl druh, který je zavětven od země a jehož koruna je šlechtěna a zapěstovávána do pyramidálního tvaru. Pravidelným řezem a zastříháváním přírůstků se pak vytvoří velmi kompaktní jehlanovitý tvar koruny. Náklady na celou akci hradily stavební firmy, kterým byla za jejich stavební akce  odborem životního prostředí města Písku nařízena náhradní výsadba.

lesní hřbitov lesní hřbitov lesní hřbitov

   

 

print Formát pro tisk