Nabídka služeb
Veřejné bruslení
Jednotné vstupné 25,-Kč/ osobu včetně doprovodu bez bruslí.
NE25.3.201815:00
Plán využití ledové plochy
Veřejné bruslení pro seniory
Vstupné zdarma
Plavecký stadion
Kategorie: Aktuality

Předjarní úklid a čištění parků ve městě

Předjarní úklid a čištění parků ve městěTaké parky se pomalu probouzejí ze zimního spánku...

Pracovníci veřejné zeleně Městských služeb Písek připravují v těchto dnech městské parky na jaro. Dohrabují zbytky listí z podzimu, čistí travnaté plochy od drobných větviček a provádějí zdravotní řezy stromů i keřů. Díky velmi mrazivému lednu počítají také ztráty v loni založených výsadbách kyselomilných dřevin rododendronů a azalek. Některé sazenice vymrzly, a tak je nahrazují novými. Zároveň do výsadeb doplňují rašelinu a mulčovací kůru. Do této chvíle na jaro připravili Palackého sady, parky Na Sadech, Pakšovku, Husovo i Mírové náměstí a Sv.Trojici. V nejbližších dnech proběhnou také výsadby záhonů jarními květinami nejen v Palackého sadech, ale také na Velkém náměstí, u Kamenného mostu, před Úřadem práce i na sídlištích Portyč a Jih. Občané se mohou tešit na petrklíče, sedmikrásky, macešky, pryskyřníky a krokusy.

print Formát pro tisk