Nabídka služeb
Veřejné bruslení
Jednotné vstupné 30,-Kč/ osobu včetně doprovodu bez bruslí.
SO26.9.202017:00


Plán využití ledové plochy
Veřejné bruslení pro seniory
Vstupné zdarma
NE27.9.202008:30
Plavecký stadion
Kategorie: Aktuality, Zimní stadion

Písecký zimní stadion doznal v posledních letech velkých změn

Písecký zimní stadion doznal v posledních letech velkých změnVzniklo zde sportovně komunitní centrum, které nabízí své služby nejen hokejistům IHC Písek, ale i široké veřejnosti.

Mezi nabízené služby tohoto zařízení patří komfortně zařízená posilovna a sauna, ale také klimatizovaná tělocvična. Na objednávku zajišťujeme masáže. Inovacím se ale nevyhýbá ani samotná hokejová hala. Důležitým krokem byla instalace odsávání haly, které při nepříznivých klimatických podmínkách dokáže halu bez problému odvlhčit a zabránit tím tvoření mlhy nad plochou. V roce 2016 proběhla na ledové ploše kompletní výměna mantinelů, včetně bezpečnostních skel a záchytných sítí. Největším přínosem pro ledovou plochu samotnou bylo nepochybně pořízení stroje na úpravu ledové plochy, který je vybaven laserovým naváděcím zařízením, které dokáže srovnat plochu s milimetrovou přesností a její pohon zajišťují pouze akumulátory.

Plně obsazený zimní stadion dokáže pojmout až 4200 hokejových příznivců. Ledovou plochu z největší části využívají domácí hokejisté IHC Písek ke svým tréninkům a zápasům. Volné hodiny slouží ke komerčnímu využití a téměř beze zbytku je využívají amatérští hokejisté. Městské služby dále pořádají veřejné bruslení, které se z řad veřejnosti těší velké oblibě. Proto také vzniklo veřejné bruslení pro seniory, kteří mohou 2x měsíčně bezplatně ledovou plochu využít. V dopoledních hodinách zde probíhá výuka bruslení pro místní základní i mateřské školy, pod dohledem trenérů IHC Písek. Zimní stadion v Písku se však může pochlubit i tím, že zde proběhlo otevřené mistrovství Evropy v metané.

Po skončení hokejové sezóny se ledová plocha rozpouští z důvodu pravidelného servisu celého chladícího zařízení. V zápětí se ale položí umělá hrací plocha Stillmat pro in-line hokej, aby mohl být písecký stadion maximálně využit.
Umělá plocha se však na betonové ploše zimního stadionu dlouho “neohřeje“. Již v druhém červencovém týdnu se opět na ledové ploše prohánějí mladí hokejisté z řad hokejových kempů a brankařských škol i amatérských hokejistů.

V letošním roce poprvé v historii stadionu je ledová plocha v provozu již v posledním květnovém týdnu, aby Městské služby Písek dokázaly uspokojit zájem o ledovou plochu z řad nejen tuzemské klientely.

print Formát pro tisk