Kvalitní služby městu i občanům
Kategorie: Aktuality, Investiční akce

Oprava lávky k Městskému ostrovu

Oprava lávky k Městskému ostrovuS příchodem léta přichází i řada oprav. Jednou z nich je i oprava lávky pro pěší k Městskému ostrovu.

Vlivem stáří kotvících vrutů, deště a následnému vysychání nášlapných fošen dochází ke změnám tvaru, a tím i k uvolnění těchto fošen a následný přechod přes tuto lávku se stává velmi nebezpečný. Z tohoto důvodu neodkladně Městské služby Písek uvolněné fošny zpět upevnily do správných poloh.

Na rok 2019 je naplánována celková rekonstrukce této lávky, která bude město stát 5 mil. Kč. Do této rekonstrukce je zahrnuta oprava spodní stavby a nosné konstrukce, očištění a opatření konstrukce a zábradlí novým antikorozním nátěrem a zesílení oslabených prvků konstrukce. Při této celkové opravě bude lávka uzavřena.

print Formát pro tisk