Nabídka služeb
Veřejné bruslení
Jednotné vstupné 25,-Kč/ osobu včetně doprovodu bez bruslí.
SO23.2.201917:30
Veřejné bruslení trvá 90 minut.

Plán využití ledové plochy
Veřejné bruslení pro seniory
Vstupné zdarma
SO23.2.201907:40
Plavecký stadion
Kategorie: Aktuality, Městská zeleň

Na Bakalářích byla vysazena vzrostlá lípa

Na Bakalářích byla vysazena vzrostlá lípaStarou nemocnou lípu nahradila nová zdravá lípa z Holandska...

Zahradníci Městských slušeb Písek vysadili zhruba 25 let starou  lípu o výšce 9 metrů a obvodu kmene 40-50cm. Lípa evropská ( Tilia europea ) je křížencem lípy srdčité a lípy velkolisté a byla dovezena z Holandska. Do připravené jámy byla usazena pomocí jeřábu. K zemnímu balu a kořenovému systému byl použit konečný produkt městské kompostárny a to překátrovaný kompost smíchaný s ornicí. Lípa je zajištěna půdním kotvením a zavětrována čtyřmi popruhy do koruny stromu. Celá akce byla financována odborem životního prostředí města Písku.


Fotogalerie

print Formát pro tisk