Nabídka služeb
Veřejné bruslení
Jednotné vstupné 25,-Kč/ osobu včetně doprovodu bez bruslí.
NE29.9.201913:00
Veřejné bruslení trvá 90 minut.

Plán využití ledové plochy
Veřejné bruslení pro seniory
Vstupné zdarma
Plavecký stadion
Kategorie: Aktuality

Městské služby Písek s.r.o. zefektivní zálivku nově vysazených stromů

Městské služby Písek s.r.o. zefektivní zálivku nově vysazených stromůVodu přímo ke kořenům stromů zajistí samozavlažovací vaky...

Zefektivnění zálivky vysazených stromů. To je hlavním úkolem zahradníků píseckých městských služeb pro letní období. Parná léta v posledních letech dávají především nově vysazeným stromům opravdu zabrat. I proto v těchto dnech instalují Městské služby Písek ve spolupráci s odborem Životního prostředí města Písku k nově vysazeným stromům samozavlažovací vaky, které by měly kýžený efekt přinést. Jedná se o vaky s pomalým uvolňováním vody o objemu 60 litrů. Voda z nich odkapává 5 - 9 hodin a je směrována přímo ke kořenovému systému. Minimalizuje se tak odpar vody, odtok vody mimo zálivkovou mísu a je jasný přehled nad množstvím vody, která ke stromu přijde. Strom by tak měl z jedné zálivky s vodou hospodařit 10 - 14 dní a v kombinaci s půdním hydrogelem a zásobním hnojivem by tak měl mít optimální podmínky k zakořenění a následnému růstu. Pokud se efektivita prokáže a vaky se nestanou terčem vandalů či nenechavců, budou pořízeny a instalovány vaky další.

print Formát pro tisk