Kvalitní služby městu i občanům
Kategorie: Aktuality, Dětská hřiště

Likvidace dětského hřiště Kočička v Palackého sadech

Na základě Protokolu o odborné technické kontrole prováděné každý rok, bylo celé dětské hřiště Kočička v Palackého sadech vyhodnoceno jako nevyhovující.

U herních prvků již vyhnívá dřevo a nesplňují tak požadované normy. Dopadová plocha hříště je taktéž nevyhovující z důvodu častého roznášení kačírku do přilehlého chodníku, kde chodcům hrozí nebezpečí pádu. K likvidaci hřiště dojde v měsíci prosinci a o jeho náhradě se rozhodne v příštím roce.

Další nevyhovující prvek se nachází taktéž v Palackého sadech na hřišti Velryba. Jedná se o dřevěný prolézací sud, jehož povrch je již opotřeben a hlavním důvodem je riziko uvíznutí dítěte v podzemní prolézačce. K odstranění herního prvku dojde také v měsíci prosinci 2015.

V říjnu letošního roku došlo k montáži pěti nových herních prvků na dětském hřišti Hradiště.  

print Formát pro tisk