Kvalitní služby městu i občanům
Kategorie: Aktuality

Letošní výsadby stromů finišují

Letošní výsadby stromů finišujíMěstské služby Písek s.r.o. vysazují po městě nové stromy...

Letošní výsadby stromů pomalu finišují. Při těch jarních bylo vysazeno přes devadesát a při podzimních více jak sto nových stromů. Nové sazenice alejových stromů opět dodala pro Písek největší tuzemská školka alejových i ovocných stromů a okrasných dřevin firma Arboeko. Naši zahradníci je vysázeli takřka ve všech lokalitách zeleně v Písku. Nejvíce se letos sázelo v Palackého sadech, na lesním hřbitově, na sídlišti Portyč, v Čechově ulici i v ulicích Jaromíra Malého a Otakara Jeremiáše. V průběhu sezóny jsme ve spolupráci s odborem životního prostředí zkoumali efektivitu jednotlivých druhů zálivky. Speciální vzduchový rýč nám obnažil kořenový systém u stromů do 5 let od výsadby na několika lípách v Lipové aleji. Hned bylo patrné, jak strom reaguje na zálivku pomocí samozavlažovacího vaku, oproti zálivce do manžetových aqureservoárů. Oba typy zálivky se ukázaly jako velmi efektivní a výrazně podporující růst vlásečnicových kořenů, které jsou pro příjem živin, vody a vzduchu pro strom rozhodující. Pracovníci provádějící zálivku stromů  tak mohou předevšim v letním období zajistit sazenicím velmi efetktivní přísun vody a zajistit tak bezproblémové přijmutí na stanovišti. Již nyní s odborem životního prostředí plánujeme výsadby stromů na jaro příštího roku.  

print Formát pro tisk