Kvalitní služby městu i občanům
Kategorie: Aktuality, Městský sportovní areál

Jarní práce v městském sportovním areálu jsou v plném proudu

Jarní práce v městském sportovním areálu jsou v plném prouduPříznivé venkovní teploty a minimální srážky již dovolují správcům městského sportovního areálu, aby naplno mohli začít s venkovními pracemi na přírodních fotbalových hřištích.

První operací, která bude provedena, je vertikutace neboli vyčesání trávníků a zbavení staré plsti. Další prováděnou operací je hloubkové uvolnění povrchu, které se provádí se speciálním strojem VERTIDRAIN. Jde o rozrušení celé vegetační vrstvy, která zlepší odvod vody z povrchu směrem ke kořenovému systému.

Následovat bude přihnojení trávníků pro jejich lepší odolnost proti sešlapání a také celkové zahoustnutí povrchu. Samozřejmostí bude také lokální dosev prořídlých míst.

print Formát pro tisk