Kvalitní služby městu i občanům
Kategorie: Aktuality, Městský sportovní areál

iSport.cz napsal o městských fotbalových hřištích ve správě MSP s.r.o.: V PÍSKU JE PARÁDNÍ ZÁZEMÍ: PĚT HŘIŠŤ I HOTEL

iSport.cz napsal o městských fotbalových hřištích ve správě MSP s.r.o.: V PÍSKU JE PARÁDNÍ ZÁZEMÍ: PĚT HŘIŠŤ I HOTEL  Tři travnatá hřiště, plac na plážový fotbal a umělá tráva – vítejte v Písku! Takhle vypadá rozsáhlý areál místního fotbalového klubu, kam na soustředění jezdili i fotbalisté pražské Slavie nebo Sparty.

Písek patří k nejhezčím městům v jižních Čechách, není-li vůbec nejkrásnější. Zapůsobí na vás historické centrum a … fotbalový areál! Na třetiligový klub je zázemí ve skoro třicetitisícovém městě parádní. Nezůstává ale jen u množství hřišť.

Ke středisku patří i tříhvězdičkový hotel OtavArena, který je otevřený i během víkendových zápasů. I přímo na fotbale, kousek od hřiště, tak máte možnost posedět v restauraci, na terásce, dát si vepřový steak za stovku a sledovat, jak mičuda létá sem a tam. V tom je možná jediná potíž píseckého stadionu.

Restaurace a její terasa leží asi sedm metrů za bránou. Pak vám může dotěrná koule lehce přistát v kafi nebo v těstovinách. Hlavně taky proto, že Písek hrává domácí mače v sobotu dopoledne a lidem běžně „lezou“ do oběda. Je třeba být pořád ve střehu. Pro obyčejné rychlé občerstvení ale funguje naproti restauraci i klasický bufet s klobásou za čtyřicet a pivem Platan za 25 korun.

Vstupné za 40 korun není vzhledem k tomu, jaký komfort areál nabízí, vůbec špatné, jen k němu nedostanete program. Tedy pokud si nepřiplatíte dvě koruny. Když ale pro drobné sáhnete, uvadne vám v ruce chaboučký lístek, na kterém je z jedné strany soupiska domácích a na druhé termíny píseckých zápasů. Člověk by si představil ve třetí lize lepší informační servis. Ten naštěstí celkem zdatně obstará místní hlasatel, který vás během chvíle uvede do děje, prozradí něco o soupeři a to, co není na papíře, najednou tolik nevadí.

Písek umí zanechat velmi dobrý dojem. Ačkoliv vás možná z výkonů o záchranu bojujících jihočeských fotbalistů budou bolet oči, za návštěvu to stojí.

Autor článku : Jan Podroužek, 21.3.2012

 

print Formát pro tisk