Kvalitní služby městu i občanům
Kategorie: Aktuality, Doprava

Blokové čištění města 2021

Blokové čištění města 2021V jarních měsících se již tradičně v našem městě zahajuje blokové čištění komunikací, které zajišťují Městské služby Písek za účelem zlepšení životního prostředí a celkové očisty chodníků a komunikací ve městě a obcích, kde je nutné odstranit zbytky štěrku, písku, prachu a ostatních nečistot po zimním období.

Čištění města je rozděleno do 16 bloků a bude začínat dne 19.04.2021. Nejprve ve městě Písku a poté bude pokračovat v obcích Smrkovice, Semice a Nový Dvůr. Posledním blokem čištění komunikací budou Purkratice a průmyslová zóna Čížovská. Předpokládaný termín ukončení je stanoven na  11.06.2021. 

Konkrétní termíny jednotlivých bloků se mohou měnit v závislosti na klimatických podmínkách a budou vždy každý týden v pátek aktualizovány na následující týden  na webech  Městských služeb www.ms-pisek.cz  a  města Písku www.mestopisek.cz a objeví se též v tisku. Blokové čištění budou provádět zametací a kropící vozy.

Termíny konkrétního úklidu jednotlivých ulic budou uvedeny na přenosném dopravním značení, které bude předem rozmístěno s vyznačením časového rámce úklidu. Městská policie Písek bude v potřebných případech zajištovat informovanost obyvatel mobilním rozhlasem a v případě nerespektování dopravního značení, řešit dopravní přestupky. Cílem je dosáhnutí úplného vyklizení vozidel z ulice tak, aby bylo možné provést čištění co nejrychleji a v maximální kvalitě. Parkování vozidel tak bude omezeno na nezbytnou dobu. Nepřeparkovaná vozidla se musí složitě obmetat a to má vždy přímý vliv na kvalitu a dobu čištění. Proto žádáme řidiče a majitele motorových vozidel o aktivní přístup a respektování dopravního značení v jednotlivých úsecích. V případech nerespektování hrozí i odtah vozidel.  

Ulice, které jsou dlouhodobě uzavřeny z důvodu rekonstrukce budou v náhradních termínech vyčištěny individuálně po jejich postupném předání výše uvedeným způsobem.

Děkujeme všem zúčastněným za Vaši vstřícnost a ochotu při realizaci blokového čištění městských komunikací.

 

Úklid bude prováděn v tomto pořadí :

 • Sedláčkova, Za Pazdernou + nová zástavba, Na Spravedlnosti, Erbenova - horní část, Denisova, Mírové náměstí, Jeronýmova, Smetanovo náměstí, Na Houpačkách - horní část, Samoty (Masna)
 • R. Weinera, J. Srnky, J. Čarka, J. Mukařovského, V. Kršky, J. Malého, O. Jeremiáše, Máchova, Lesní, Na Trubách, Pod Horami, Zborovská, Šobrova - horní část, U Hřebčince, Pažoutova, Janotova, Matznerova, Havelkova, Miltnerova, Pod Šobrovnou,
 • Rokycanova - horní část, Rašínova, B. Němcové, Holečkova, Legionářská, Roháčova - horní část, sídliště Dr. M. Horákové, Harantova, 17. Listopadu, Za Gymnáziem
 • Na Houpačkách - spodní část, Erbenova - spodní část, Alšova, Otavská, Stroupežnického, Jiráskovo nábřeží až ke Kollárově ulici a k Novému mostu, nábřeží 1.máje, od průtahů – Lázeňská, Šafaříkova, Dobrovského
 • U Obory, Purkyňova, Budějovická, Čapkova, Ševčíkova, Sovova, Heritesova, Preslova, U Nemocnice + parkoviště, sídliště Za Kapličkou, Šobrova - dolní část, Husovo náměstí
 • Gregorova, Bakaláře, Písecká, Kocínova, Putimská, Chelčického, Drlíčov, Alšovo náměstí, Jungmannova, Soukenická, Nerudova, Heydukova, F. Šrámka, L. Janáčka, Smetanova, Ningrova, V Koutě, Havlíčkovo náměstí, Velké náměstí, Karlova, Starý most, třída Národní Svobody, Svatotrojická, Čechova, V Portyči, kolem kina Portyč, Na Výstavišti, U Výstaviště
 • Žižkova, Roháčova, Rokycanova, Prokopova, Jeronýmova, Komenského, Tyršova, Tylova, Fügnerovo náměstí, nad Kulturním klubem, chodník mezi mosty – některé ulice s omezením
 • Sídliště Jih od Nádražní ulice – tř. Přátelství, k letišti – parkoviště, Smrkovická, Truhlářská + parkoviště
 • Na Pakšovce, Sadova, Pivovarská, Lipová alej až k nádraží ČD, Švantlova od viaduktu k Zeyerově ul., Nádražní, Klostermannova, Raisova, Baarova, Zeyerova, Ostrovní, Švantlova, Hradišťská, sídliště Topělecká, sídliště Putimská Vysoká – některé ulice s omezením
 • Přemyslova, Třebízského, Na Stínadlech, Vinařického, Na Pěníku, Jablonského, Čechova, sídliště Portyč, Topělecká
 • sídliště Václav – Hostivítova, Neklanova, Vojenova, Krokova, Křesomyslova, Libušina, Bruncvíkova, Horymírova, Nezamyslova, Mnatova, Vnislavova, Strakonická, Václavské náměstí, Krátká, Vratislavova, Příčná, Bořivojova, Václavská, Papírenská, Zátavské nábřeží, Vinická, Lesnická + komunikace TJ Spartak, Dukelská
 • Ke Střelnici, Zahradní, K Háječku, Boromějská, Na Ryšavce, Cihlářská, U Kaple, Nová, V Oudolí, Na Rozmezí, Na Pahorku, k Jitexu, Spojovací, Okružní, Pod Školkou, V Lukách, K Lipám, U Potůčku, Ouzká, Družstevní, Kaštanovka, Hůrka, Francouzská, Loučky, Hradiště sídliště, Hradiště – stará obec

Obce

 • Smrkovice
 • Semice
 • Nové Dvory + spojka mezi Semicemi a N. Dvory
 • Purkratice a Průmyslová zóna

UPOZORNĚNÍ: Městské služby Písek si vyhrazují právo změn, doplnění nebo vynechání termínů blokového čištění.

print Formát pro tisk